fbpx

Rent

Massaažitool ettevõttesse: soodsaim ennetus, rahulolev töötaja

Massaažitool on kulutõhus investeering Sinu ettevõtte töötajatesse, mis pakub konkurentsieelist teiste firmade ees ning võimaldab kokkuhoiu haiguspäevade ning töötajate lahkumisest tingitud kulude näol.

  • Atraktiivne lisa töötajate heaoluprogrammile
  • Odavaim viis levinuima tööhaiguse ennetamiseks ja leevendamiseks

Vastust küsimusele, kuidas saaks kõige kiiremini istuvas asendis töötamisest tingitud kroonilisi valusid leevendada, otsivad teadustööd pidevalt. Ljubljana ülikoolis 2011. aastal läbi viidud katses1 võrreldi selle tarbeks kolme võimalust: tööpostil massaaži pakkumist kord nädalas, kaks korda nädalas ja regulaatseid puhkepause. Kuu aja pärast analüüsiti tulemusi ning leiti: 15-minutiliste regulaarsete massaažiseansside mõjul olid töötajate valud lühema kestvusega ning häirisid töötegemist vähem. Puhkepauside mõjul ei tuvastatud valude kestvusele aga mingit efekti. Leiti ka seda, et kaks korda nädalas pakutav massaaž oli kord nädalas pakutavast massaaažist oluliselt tõhusam. Seega: kui pikaajalised töösuhted on Sinu ettevõtte eesmärk, tasub panustada oma tähtsaima vara kestvussesse – ning massaažitool on selleks kõige kulutõhusam viis.

Millise eelise annab massaažitool töökohal?

Borealise massaažitoole kasutab 2018. aastal ligi 200 Eesti ettevõtet, ning 80% meie klientidest jääb seda teenust kasutama vähemalt kuueks kuuks. Kui vaadata olukorda Eesti tööturul, on see mõistetav. Viimaste aastate jooksul on Eesti ettevõtetes pakutavate heaoluprogrammide tase oluliselt kasvanud, seda eriti hiljutise erisoodustusmaksu vabastuse rakendumisega.

Paljudes valdkondades on heaoluprogrammid töötajate värbamisel eeliseks. Personalijuhtide sõnul motiveerib neis firmades mõnekümne euro suurune lisainvesteering töötajate tervisesse alluvaid oluliselt enam kui samas summas palgatõus. Ent näiteks IT-sektoris kuulub massaaži- ja spordikompensatsioon niinimetatud tavapaketi hulka. Neis ettevõtetes tuleb parimate spetsialistide hoidmiseks ning oma töötajaskonnaga liitmiseks heaoluprogrammi arendamisse investeerida ja selle kasutamine töötajale ahvatlevaks ning mugavaks muuta. Kuigi pahatihti pannakse seesugused töötajate kõrged nõudmised uue põlvkonna laiskuse arvele, on nii lisamugavustel kui ka üha populaarsemaks muutuval 6-tunnisel tööpäeval teaduslikult tõestatud positiivne mõju nii töö tulemuslikkusele kui ka kollektiivisisestele suhetele.

Kui kulukas massaažitool minu ettevõttele on?

Massaaži tõhususe tähtsaim komponent on selle regulaarsus, millega vastupidiselt levinud arvamusele ei pea kaasnema regulaarselt kõrgeid kulusid. Üks kuu Borealise kõige soodsama massaažitooli renti maksab Sinu ettevõttele vaid 60 eurot, ent ka kõige paremate ja tehnoloogilisemalt võimekate masinate puhul jääb Sinu igakuine investeering alla 250 euro. Kulu ühe töötaja kohta kuus – ning massaažiseansse võib sealhulgas olla nii kaks kui kakskümmend – on seega võimalikult madal. Kokkuhoid kasvab aga pika- ja lühiajaliste tööhaiguste ravimise, sundpuhkuste, haiguspäevade ja töökohta vahetavate alluvate arvelt.

Kas massaažitoolil on massööri ees eeliseid?

Borealise massaažitoolide programmide pikkus on enamasti 15–20 minutit, seega sobivad need kasutamiseks ka tööpäeva keskel; tööpostile naaseb alluv aga juba värskema ja motiveeritumana. Toolid on arendatud inimkäele väga sarnaseks ning paremad mudelid pakuvad lisaks automaat- ja manuaalprogrammidele ning erinevatele massaažitehnikatele ka kogukehavenitust ning eraldi massaaži kätele ja jalataldadele. Borealise massaažitoolid kohanduvad sensori abil kasutaja kehakuju ja valupunktidega ning pakuvad seega ühtviisi personaalset massaaži nii kümne kui saja töötajaga ettevõtetele.

Miks peaksin ostma massaažitooli Borealise valikust?

Borealise massaažitoolivalik on enam kui kümne aasta pikkuse kogemuse põhjal hoolikalt kokku pandud ning võtab arvesse toolide eluiga, koostekvaliteeti, tehnoloogiate uudsust ja kasutajate tagasisidet. Kui rendid oma ettevõttesse Borealise massaažitooli, kaasneb sellega tooli regulaarne kerghooldus ning garantii. Kuna oleme massaažitoolide valdkonnale spetsialiseerunud, võid kindel olla, et kõik Sinu küsimused ja mured saavad meie töötajate abiga lahenduse. Massaažitoolide seast meeldivaima leidmiseks saad neid võrdlusesse lisada ning kontakteeruda meie müügijuhiga.

1Šiško, P., Videmšek, M., & Karpljuk, D. (2011). The Effect of a Corporate Chair Massage Program on Musculoskeletal Discomfort and Joint Range of Motion in Office Workers. The Journal of Alternative and Complementary Medicine, 17(7), 617-622.

Eesti Kaubandus- Tööstuskoda

‘’Oma töös kasutan tihti arvutit ning üritusi läbi viies veedan pikki tunde jalgadel. Kui taaskord ühte üritust läbi viisin järgnes sellele tugev alaselja valu. Vaid 10 minutit massaažitoolis ja valu oli kadunud. Uskumatult tõhus! Julgen soovitada kõigile, kel seljavalud ja muud kontoritööst tulenevad lihas- ja liigesprobleemid.’’

Tieto Estonia AS

“Kasutasime kontoris massööri, kuid massaaži said vaid kiiremad registreerijad – töötajaid on üle 300. Massaažitooli rent on efektiivsem, sest igaüks saab nautida massaaži just siis, kui see talle sobib.”

Ramirent Shared Services AS

“Just massaažitooli ja mitte tavamassaaži kasuks otsustas see, et tooli saab kasutada rohkem inimesi päeva jooksul, mis teeb teenuse kättesaadavamaks paljudele töötajatele korraga.”